Foto: se svolením Paradox Interactive

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 se vrací s novým vývojářem

Pokud patříte mezi fanoušky Vampire: The Masquerade – Bloodlines, máme pro vás skvělou zprávu. I přes počáteční komplikace se totiž můžete těšit na druhý díl. Dva roky poté, co se Paradox Interactive rozešel s bývalým vývojářem hry, Hardsuit Labs, hru odložil na neurčito. Nicméně vydavatel později najal studio The Chinese Room, které pracuje na pokračování původního RPG z roku 2004. Bloodlines 2 by mělo dorazit na podzim roku 2024.

The Chinese Room do jisté míry zachovalo původní koncept, ale mnoho z toho, co hráči znají z jedničky, bychom ve dvojce hledali marně. Nové studio jednoduše chce hru vytvořit k obrazu svému. Prostředí moderního Seattlu zůstalo zachováno, stejně jako některé úrovně a výtvarný design. Kreativní ředitel Alex Skidmore však pro PC Gamer uvedl, že hra má nyní nový kódový základ s odlišnými herními mechanismy a RPG systémy.

Pro studio The Chinese Room jde o velkou výzvu. Podobně jako jeho nejnovější projekt si studio v průběhu let prošlo poměrně velkým množstvím vlastních problémů. V roce 2017 bylo kvůli problémům s financováním téměř úplně uzavřeno, než se ho ujalo studio Sumo Digital a oživilo ho (samotné Sumo Digital později našlo nového majitele v podobě společnosti Tencent).

Více informací o tom, co si pro fanoušky The Chinese Room připravil, se dozvíme v následujících měsících.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.