Ve čtvrtek začne předprodej konzole Ataribox

Retro hraní letí, o tom něco ví společnost Nintendo, která na podzim vydala už druhou generaci své retro konzole SNES a pro veliký zájem rozšiřuje výrobu její předchůdkyně NES. Na tuto vlnu by ráda naskočila i společnost Atari, která na jaře na veletrhu E3 oznámila uvedení nové konzole Ataribox. Jedná se o modernizovanou verzi konzole Atari 2600 ze sedmdesátých let.

Na počátku tohoto týdne dostali fanoušci Atari oficiální e-mail, jímž společnost oznamuje, že už tento čtvrtek začne předprodej konzole. Konzole bude dostupná ve dvou provedeních, které se liší svým designem. Jeden jako materiál obalu dřevo druhý je pouze plastový a sází více na modernitu. Vzhled konzole je inspirován staršími konzolemi, avšak nekopíruje je doslova jako je tomu u konkurenčního Nintenda.

Atari nedávno potvrdilo, že nová konzole bude schopna spustit jak moderní, tak klasické hry. Její operačním systém poběží na Linuxovém jádru. Procesor bude dodávat firma AMD stejně jako grafickou kartu Radeon, díky tomu můžeme očekávat opravdu široký záběr titulů, které konzole zvládne. Podle dostupných obrázků se zdá, že Ataribox nebude chybět slot pro SD karty, výstup HDMI a čtyři porty USB, pro připojení k síti potom bude k dispozici i ethernetový port. O připojení přes Wi-Fi nebo Bluetooth zatím informace dostupné nejsou, ale je velmi pravděpodobné, že bezdrátová konektivita bude nějakým způsobem přítomna.

V mailu Atari fanouškům nabízí možnost získat v rámci předprodeje slevu na nákup konzole prostřednictvím crowfundingového serveru Indiegogo, množství konzolí v předprodejovém programu je ale omezeno. Vydání Atariboxu stále ještě nemá pevný termín, Atari mluví obecně o jaru 2018. Cena konzole by měla být 250 -300 dolarů v závislosti na hardwarové konfiguraci konzole.

Zdroj: trustedreviews.com theverge.com