Foto: se svolením Sony

Ve službě PlayStation Plus se objevila chyba, která komplikuje hraní her

Pokud využíváte službu PlayStation Plus, možná vás v posledních dnech potkal nepříjemný problém. Při hraní her se objevuje upozornění na ukončení platnosti hry, konkrétně jde o oznámení: „Platnost hry vyprší za 15 minut“. Na tuto potíž upozornili uživatelé v příspěvcích na fórech Reddit, ResetEra a NeoGAF a podle dostupných informací se týká všech her z katalogu PS Plus a poměrně velkého množství uživatelů z různých zemí.

Pokud jste se s touto závadou setkali také, existuje jedno jednoduché doporučení, jak tuto situaci řešit: jednoduše hru opět spusťte z domovské obrazovky PlayStation. Nicméně toto řešení není úplně ideální, jelikož se zdá, že se cyklus opakuje v pravidelných patnáctiminutových (a možná i jiných) intervalech. To znamená, že hru je potřeba neustále znovu otevírat.

Zatím není jasné, o jak rozšířený problém se jedná (někteří uživatelé na Redditu tvrdí, že hrají hry PS Plus bez nejmenších problémů). Špatnou zprávou je, že společnost Sony problém prozatím veřejně nepřiznala, natož aby se k němu vyjádřila. Dosud není známa žádná oprava této nepříjemné chyby.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.