Vědci používají AI ke sledování hygieny nemocničního personálu

Tým vědců ze Stanfordovy univerzity se rozhodl bojovat s infekcemi, které postihují podle průzkumu americké vládní instituce Center for Disease Control and Prevention jednoho z pětadvaceti nemocničních pacientů. Použili k tomu umělou inteligenci.

Vědci konkrétně využili hloubkové kamery a počítačové vidění k pozorování činnosti na nemocničních odděleních a sledování hygienických postupů personálu a návštěv.

Kamery byly rozmístěny na různých místech – v halách, čekárnách a místech s výdejnami hygienických pomůcek. Během jedné velmi rušné hodiny v nemocnici bylo pořízeno video, z kterého 80 % sloužilo k „trénování“ sledovacích algoritmů, zatímco zbylých 20 % bylo použito k testování „naučených“ algoritmů.

Během hodiny vstoupilo do čekáren celkem 170 lidí, ale jen 30 z nich se podle videozáznamu řídilo hygienickými pravidly. Když měl počítačový video algoritmus ze záznamu určit poměr těch, co vyhověli standardům, s  ostatními, byl úspěšný ze 75 %.

Podle webu newscientist.com chystají nyní vědci vybavit touto technologií tři nemocnice a zkoumat je celý rok. Technologie by mohla být v ideálním případě použita k více úkolům než „jen“ ke sledování hygieny rukou.

 

Zdroj: endgadget.com