Zdroj: youtube.com

Vědci vytvořili Game Boye, který nepotřebuje baterii

Původní konzole Game Boy měla jednu zásadní výhodu – umožňovala vzít si hraní s sebou všude, kam hráč aktuálně jel. Na svou dobu se jednalo o obrovský krok vpřed a Game Boy je právem považován za legendu, která se stala základem pro celé odvětví herních konzolí. Hraní na cestách s sebou ale neslo jednu drobnou nevýhodu a tou byla závislost na bateriích.

Z úcty ke klasice i touhy vytvořit něco nového se tým vědců složených ze dvou amerických univerzit rozhodl původního Game Boye trochu předělat a vylepšit, a to především tím, že nepotřebuje žádné baterie. Místo nich je napájený systémem solárních panelů, které jsou dostatečně výkonné, aby dodaly dostatek energie pro fungování konzole. Vzniklo tak zařízení označované jako Engage.

Celý koncept má několik nevýhod, na nějž si případní uživatelé budou muset zvyknout. Pro jeho použití je potřeba alespoň omezený přísun slunečního svitu. I tak se vždy po deseti vteřinách na jednu sekundu vypne. To však není problém, protože využívá unikátní systém ukládání aktuálních údajů, takže rozehraná hra se nesmaže. Kromě toho neumí konzole přehrávat zvuky.

Ačkoliv bychom mohli považovat tuto kapesní konzoli za pouhý kutilský rozmar, je Engage především konceptem. Jeho autoři chtěli demonstrovat možnosti dnešních technologií a vytvořit konzoli, která nepotřebuje baterie. Ačkoliv je způsob užití konzole Engage velmi omezený a podřízený technickým limitům, jedná se o unikátní zařízení, na němž mohou stavět další vývojáři.

Zdroj: engadget.com