Vědci z MIT vytvořili AI algoritmus pro návrh pletacích vzorů

Pletené módní doplňky jako čepice rukavice nebo šály jsou stále moderní a umožňují těm, kdo umí plést, vystoupit z davu a ukázat svou kreativitu. Ne každý však má dostatek šikovnosti, umění a zkušenosti k vlastnímu pletení a pokud chce originální módní doplněk musí se spolehnout na přátele nebo rodinu. Nebo si chvíli počkat protože, stejně jako mnoho problémů dneška, i tento možná brzy vyřeší umělá inteligence.

Vědci z MIT’s Computer Science & Artificial Intelligence Laboratory ( CSAIL ) totiž vyvinuli speciální algoritmus, který dokáže za pomoci umělé inteligence vytvářet vzory pro automatické pletací stroje. Tento program dokáže zpracovat obraz ruky nebo hlavy s patřičným měřítkem a navrhnout na něj základní střih a tvar. Editor následně umožňuje změnit na něm všechno včetně vzoru a každý kus tak může být jeden originál.

Vědci si od zapojení umělé inteligence slibují dvě věci. Jedna bude možné algoritmus využít přímo tak jak je a každý zájemce si bude moci vytvořit oblečení na míru včetně designu a to za zlomek peněz než by dal za služby profesionála. Druhý přínos pak může spočívat v zapojení AI i do zefektivňování samotného pletacího procesu díky čemuž by mohlo dojít k omezení množství odpadového materiálu.

Nový postup, který vědci z MIT představili je ve své podstatě podobný 3D tisku. Je možné že v budoucnu budeme moci na internetu nakupovat zboží přesně na míru, které si sami vytvoříme několika kliky a vyplněním formuláře.

Zdroj: engadget.com