Vedení studia Blizzard konzole Switch uchvátila, své hry na ni chtěli portovat ode dne jejího vydání

O spolupráci Blizzardu a společnosti Nintendo se v současnosti mluví především v souvislosti s připravovaným portem multiplayerové akce Overwatch. Jeff Kaplan však přiznal, že tento projekt není tak docela nový a že o něm přemýšlel od samotného vydání konzole Switch. Ta vyšla 3. března 2017 spolu se hrou The Legend of Zelda: Breath of the Wild a ve studiu Blizzard se stala okamžitě velmi populární.

Blizzard má už s portováním na Switch své zkušenosti. Loni tam vyšlo legendární akční RPG Diablo III, které slavilo na konzoli poměrně velký úspěch a zájem fanoušků. Práce na portu Overwatch však začala ještě před tím než Diablo vyšlo. Finální verze hry by se měli majitelé Switche dočkat 15. října.

Podle Kaplana byl port druhé hry pro Blizzard mnohem těžší protože se původní hra na rozdíl od Diabla III během prací na verzi pro Switch měnila a Blizzard měl nejvyšší zájem na tom, aby majitelům Switche přinesl nejlepší množnou finální verzi hry.

Stejně jako u Diablo III spolupracoval Blizzard s vývojáři z Iron Galaxy Studios. Podle nich se hlavní práce týkala nepřekvapivě optimalizace hry. Výkon konzole Switch nelze srovnávat s ostatními stolními konzolemi. Overwatch tak poběží rychlostí 30 fps a to jak v ručním režimu tak při zasazení do doku. Oproti původní verzi přibude podpora dotykového displeje a možnost mířit pomocí gyroskopu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.