Velení US Navy potvrdilo autentičnost videa zachycujícího setkání stíhačky s neidentifikovatelným létajícím jevem

Téměř rok trvalo, než se vedení Amerického námořnictva oficiálně vyjádřilo k videím, které zneklidnily svět. Jedná se o záběry pořízené během letů amerických stíhačů, kteří se setkali s podivnými neidentifikovatelnými létajícími objekty (zkratka UFO). Vojenské velení v minulých dnech potvrdilo, že se jedná o skutečná a autentická videa.

Na jejich existenci upozornil v prosinci 2017 a březnu 2018 deník New York Times, ten o jejich existenci dostal zprávu od To The Stars Academy of Arts and Science (TTSAAS), malé vědecké skupiny, která se jejich rozborem zabývala. Videa byla odtajněna z vojenských archivů a spolu s nimi vyšlo najevo, že se americké vojenské síly zabývají reálnými setkáními s neidentifikovatelnými létajícími objekty od roku 2012. Nejznámější video, pochází z roku 2015 a je zatím posledním zveřejněním.

TTSAAS na svém blogu popisuje objekt se kterým se setkal pilot stíhače F/A-18 Super Hornet, jako něco, co odporuje našim znalostem fyziky, má podivný tvar a používá pohon, který nevyžaduje vypouštění výfukových plynů.

Námořnictvo toto video spolu s dalšími označuje jako video ze setkání s neidentifikovatelným létajícím jevem. Nepoužívá tedy pojem objekt, jak jsem byl doposud zvyklý, ale jev. Tento pojem je totiž mnohem širší. Podstatné je, že námořnictvo incidenty uznalo jako nevysvětlené a nesnaží se je zakrýt setkáním s meteorologickým balonem nebo dronem, jak se tomu dělo v minulosti. Námořnictvo také oznámilo, že všichni piloti byli proškoleni, aby věděli, jak se v podobných situacích mají chovat. Situaci tedy rozhodně nepodceňuje.

Zdroj: gizmodo.com