Foto: se svolením ESA

Veletrh E3 se letos uskuteční, avšak pouze v digitální podobě

V loňském roce si většina z nás optimisticky říkala, že si jej budeme pamatovat jako období, v němž neprobíhaly žádné fyzické konference, festivaly a podobné události. Vzhledem k nepříliš příznivému vývoji situace kolem pandemie Covid-19 si však takto budeme pamatovat nejen rok 2020, ale také letošní rok, minimálně tedy jeho větší část.

V loňském roce se kvůli změnám nekonal největší herní veletrh E3. Letošní ročník této populární události se uskuteční v termínu 12.–15. června, avšak bohužel pouze v digitální podobě a na fyzickou si budeme muset ještě minimálně rok počkat.

Dobrá zpráva je, že E3 bude dostupný všem a nebude nutné na něj složitě shánět vstupenku. Organizátoři oznámili, že svou účast potvrdily značky jako Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive a Warner Bros. Games. Sony zatím mezi účastníky chybí. Prezident a generální ředitel ESA, Stanley Pierre-Louis, k tomu řekl, že je potěšen, že tato podobna E3 může nabídnout vyšší míru inkluze a být dostupná všem návštěvníkům.

Nabízí se samozřejmě otázka, jestli má E3 (který se mnoho let považoval především za novinářskou akci) v této podobně co nabídnout samotným vystavovatelům. Ti mohou své vlastní show a přehlídky představit v době, kdy nebude taková konkurence a jejich hry více vyniknou. Veletrh E3 v posledních letech měnil svou tvář a pandemie tento posun ještě urychlila.

Od konce loňského roku herní trh poměrně stagnuje. Vychází minimální množství opravdu velkých her, a to včetně nových konzolí. Musíme jen doufat, že blížící se léto tento trend posune.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.