Foto: Unsplash

Velká podzimní aktualizace Applu – kterých jablečných zařízení se bude týkat a co přinese

Letos na podzim vydá společnost Apple nejnovější operační systémy pro své produkty. Některá starší zařízení se ale nejnovějších aktualizací nedočkají. Tato skutečnost se dotkne všech majitelů iPhonu 8, iPhonu 8 Plus nebo iPhonu X. Jinými slovy to znamená, že jestli váš jablečný telefon nemá čip A12 Bionic nebo novější, nebudete jej moci aktualizovat na iOS 17. Pokud vlastníte iPhone XR, XS, XS Max, iPhone SE (druhé generace) nebo novější, aktualizace se dočkáte.

Co se týče iPadů, Apple do nich přidá přizpůsobitelné zamykací obrazovky, aplikaci Zdraví, interaktivní widgety a mnoho dalšího. Lidé používající iPad páté generace nebo 12,9palcový iPad Pro první generace ale nebudou moci iPadOS 17 nainstalovat. Podporovány budou tyto tablety: iPad (6. generace a novější), iPad mini (5. generace a novější), iPad Air (3. generace a novější), 12,9palcový iPad Pro (2. generace a novější), 10,5palcový iPad Pro a 11palcový iPad Pro (1. generace a novější).

Pro uživatele hodinek Apple Watch má Apple dobrou zprávu, protože bude nadále podporovat všechna zařízení s watchOS 9. Pokud máte Apple Watch Series 4 nebo novější, budete moci používat watchOS 10, který se zaměřuje více na widgety. K dispozici budou aktualizace aplikací Cyklistika a Kompas i řada dalších.

Widgety přicházejí také na Mac prostřednictvím systému macOS Sonoma. Kromě dalších funkcí bude operační systém pro stolní počítače a notebooky obsahovat nový herní režim, který upřednostňuje výkon CPU a GPU, tedy zvýšení snímkové frekvence. MacOS Sonoma bude podporovat následující počítače Mac: iMac (2019 a novější), Mac Pro (2019 a novější), iMac Pro (2017), Mac Studio (2022 a novější), MacBook Air (2018 a novější), Mac mini (2018 a novější), MacBook Pro (2018 a novější).

V neposlední řadě tvOS 17 konečně přinese FaceTime na Apple TV. Mezi další nové funkce patří způsob, jak najít ztracený dálkový ovladač pomocí iPhonu. Operační systém bude k dispozici na Apple TV 4K a Apple TV HD.

Zdroj: engadget.com