Foto: se svolením Vuzix

Verizon začal spolupracovat s výrobcem hardwaru pro rozšířenou realitu Vuzix, společný projekt se zaměří na herní a sportovní průmysl

O americké společnosti Vuzix, která se věnuje virtuální a rozšířené realitě, jsme už dlouho neslyšeli. Jejím posledním výraznějším počinem byly v roce 2019 chytré brýle určené pro spotřebitele. Nyní se však rýsuje další zajímavý projekt, na němž spolupracuje se společností Verizon.

Prozatím však o novém projektu mnoho nevíme, jelikož obě společnosti zveřejnily jen některé základní podrobnosti. Uvedly, že mají v plánu najít způsoby komerčního využití technologií rozšířené reality pro sportovní a herní využití, a to zejména v oblastech, které vyžadují trénink. Tento nový projekt prý využije technologie obou společností – jak chytré brýle Shield společnosti Vuzix, tak i možnosti 5G sítí společnosti Verizon.

Prozatím se můžeme jen dohadovat, co z tohoto spojení vzejde. Není ale překvapením, že se společnost Verizon více angažuje v technologii rozšířené reality. Nositelná zařízení využívající rozšířenou, virtuální a smíšenou realitu jsou totiž stále častěji uváděna jako jedna z hlavních zařízení, jež budou ideální pro příjem vysokorychlostního internetu, který slibují 5G sítě.

Nepřekvapuje ani zaměření projektu na herní a sportovní oblast. Jednou z prvních lokalit, kde Verizon začal provozovat své 5G služby, byl totiž právě stadion NFL. Jde tak vůbec o jedno z nejlépe pokrytých míst, díky čemuž se jedná o ideální místo právě pro tento typ služeb.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.