Verze hry Fortnite pro Android se možná neobjeví v obchodu Google Play

Hra Fortnite je doslova fenomén a necelý rok jí stačil k tomu, aby se stala jedním z nejúspěšnějších titulů celé herní historie. Její současný vývoj se točí okolo mobilních platforem a cross-platform hraní. Mobilní svět rozdělili vývojáři ze studia Epic Games na dvě poloviny. Zatímco majitelé zařízení s operačním systémem iOS mohou hru již několik měsíců nerušeně hrát, majitelé telefonů s Androidem na její vydání pro svoji platformu netrpělivě čekají. V souvislosti s Fortnitem se v nedávné době objevily spekulace, že vyjde jako exkluzivní herní titul pro chystaný telefon Samsung Note 9.

Nyní se na internetových fórech objevila zpráva, že Fortnite pro telefony Andorid možná bude dostupný na více telefonů, avšak jeho distribuce nebude probíhat prostřednictvím obchodu Google Play. Důvodem je poplatek 30 procent zisku, který Google požaduje jako poplatek za distribuci. Jakým způsobem by mohla „boční“ distribuce probíhat zatím není jasné.

Na platformě iOS vydělal zatím Fortnite odhadem 150 milionů dolarů a to je v distribuci teprve od 15. března. Na operačním systému Andorid můžeme očekávat stejný, ne-li větší zájem, takže 30 procent by byla skutečně vysoká částka. Zpráva o možném chystaném kroku studia Epic Games pochází ze zdrojového kódu stránky Fortnite. Pokud bude nutné hru stahovat z jiných zdrojů než je oficiální obchod Googlu budou muset Epic Games zajistit, aby této situace nezneužili piráti a nedistribuovali infikované verze hry.

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.