Verze Wonder Boye III na konzoli Switch překonala v prodejích ostatní vydané verze dohromady

Předělávka klasické hry Wonder Boy III: The Dragon’s Trap s názvem Wonder Boy: The Dragon’s Trap na konzoli Switch překonala v prodejích všechny dříve vydané verze PC, PS4 a Xbox One dohromady. Píše o tom server gamasutra.com.

Remaku slavné hry ze Segy z roku 1989 se ujalo indie studio Lizardcube a asi ani sami tvůrci nepředpokládali napoprvé takový úspěch. Nintendo dlouho indie scénu zanedbávalo, lépe řečeno si jí na rozdíl od konkurentů nevšímalo. Prodejní čísla, jež zatím nebyla zveřejněna, naznačují, že nezávislým studiím se může dařit i na handheldové konzoli s menším zázemím nezávislých vývojářů.

Japonská společnost si to uvědomuje a v srpnu v rámci akce Nindies Summer 2017 ukázala několik zajímavých her z této scény, např. SteamWorld Dig 2, More Heroes: Travis Strike Again a nezapomínejme také třeba na Super Meat Boy, plánovaný na příští rok. Velkým lákadlem je bezpochyby i Stardew Valley, který má být po zdržení na Switch portován již brzy a který minulý rok s velkým úspěchem dorazil na platformy PC, PS4 a Xbox One.

 

Zdroj: gamespot.com, gamasutra.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.