Virgin Galactic se stane první veřejně obchodovatelnou vesmírnou turistickou kanceláří

Spolu s rozvíjejícím se vesmírným programem a stále častějšími lety na oběžnou dráhu, se začíná mluvit také o vesmírném turismu. Ačkoliv se první vesmírný turista, který si svůj let zaplatil, dostal na oběžnou dráhu již před několika lety, stále je tento segment doslova v plenkách.

Uspět by v něm chtěla také společnost Virgin Galactic. Ta byla založena už v roce 2004 a nyní se její majitelé odhodlali k výraznému kroku, který by měl pomoci rozvoji. Tím je spojení se společností Social Capital Hedosophia Holdings Corp. Ta získá 49 procent jejích akcií výměnou za investici ve výši 800 milionů dolarů.

Tato investice by měla sloužit k rozvoji vesmírného programu společnosti Virgin Galactic. Ten by měl následně začít díky vesmírnému turismu generovat zisk. První vesmírní turisté by se se společností měli podívat mimo planetu zemi v roce 2021.

Vedení společnosti Virgin Galactic v současnosti zpracovává obchodní modely, které by pomohly prodat služby společnosti zákazníkům. Počítá se také s tím, že největšími konkurenty budou společnosti Blue Origin vlastněná Jeffem Bezosem a SpaceX Elona Muska.

V tuto chvíli zástupci Virgin Galactic tvrdí, že se jim podařilo prodat stovky jízdenek v hodnotě 250 000 dolarů za jednu, jež zajistí svým držitelům 90minutový let do vesmíru. Pevný termín letu jim však z pochopitelných důvodů doposud nebyl sdělen. K přepravě cestujících hodlá Virgin Galactic využívat vesmírnou loď VSS Unit jež byla testována v prosinci loňského roku.

Zdroj: wsj.com