Virtuální měna Ethereum hlásí problémy

Těžba virtuální měny Ethereum je obrovským fenoménem, který se od začátku roku rozšířil po celém světě. Jedná se v podstatě o sdílení výpočetního výkonu vašeho PC, především jeho grafické karty. Díky tomu je vytvořen síťový počítač s obrovským výpočetním výkonem.

Mnoho odborníků soudilo, že Ethereum brzy v popularitě dožene nejznámější virtuální měnu bitcoin. Růst ceny Etherea byl od počátku roku velmi výrazný. Za první pololetí letošního roku to bylo o 3 000 procent oproti dolaru, zatímco bitcoin ve stejném období zaznamenal nárůst o 150 procent.

Vidina zisku zlákala řadu lidí k nákupu počítačů s výkonnými grafickými kartami (často sérií karet), jejichž výkon je pro těžbu měny Ethereum zásadní. Výrobci (hlavně firma AMD) mají díky vysoké poptávce problémy uspokojit zájem trhu a některé modely grafických karet jsou díky tomu pro běžného zákazníka téměř nedostupné. Prudký nárůst těžby vedl zároveň k zhoršení dostupnosti samotného Etherea.

Díky tomuto vývoji cena Etherea na měnové burze téměř zastavila svůj růst a ocitla se dokonce na svém dvouměsíčním minimu. Je otázkou, jak na tento vývoj bude reagovat trh a zda dokáže Ethereum obstát i bez prudkého růstu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.