Vítězové turnaje v Dota 2 vyhráli více peněz než nejlepší hráči Wimbledonu

Vítězný tým letošního mezinárodního turnaje ve hře Dota 2 – OG – vyhrál rekordních 15 603 133 dolarů z taktéž rekordního prize poolu 34 292 599 dolarů. Pokud si členové týmu odměnu rozdělí rovným dílem, každý získá kolem 3,1 mil. dolarů, což by bylo o 200 tisíc dolarů více, než kolik si domů odnesli singloví vítězové letošního Wimbledonu Novak Djokovič a Simona Halepová.

Tým navíc jako první v historii vyhrál podruhé za sebou. Ve finále porazil 3:1 esportovou stálici Team Liquid, který si přišel na více než solidních 4 458 038 dolarů, což na jednoho člena dělá necelých 900 tisíc dolarů.

Evropský tým OG je relativně mladým družstvem – založeno bylo před necelými čtyřmi lety a vzniklo jako formálnější verze týmu Monkey Business. Za krátkou dobu se mu podařilo vyhrát řadu turnajů, začátkem loňského roku však jeho výkonnost začala uvadat, důsledkem čehož byl odchod tří členů do konkurenčních týmů. Zůstali tak jen zakládající členové Jesse „JerAx“ Vainikka a Johan „N0tail“ Sundstein.

Na kvalifikaci k loňskému The International se týmu podařilo doplnit řady (i o jednoho z „přeběhlíků“ Anathana „ana“ Phama) a k překvapení mnohých turnaj nakonec vyhrát. Předloňský ročník ovládl zmíněný Team Liquid.

 

Zdroj: endgadget.com, pcgamer.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.