Foto: se svolením Xiaomi

Vlajkový smartphone Xioami Mi 12S Ultra má extrémně obří fotoaparát

Společnost Xiaomi se pochlubila trojicí nových smartphonů, z nichž jeden je na první pohled výjimečný. Vlajkový smartphone Xiaomi Mi 12S Ultra totiž nabízí 1palcový snímač fotoaparátu. Není divu, že na první pohled tak velký fotoaparát na telefonu vypadá neobvykle a možná i trochu nepatřičně. Výrazný snímač ve tvaru objektivu totiž zabírá asi třetinu zad telefonu.

Uvnitř tohoto falešného objektivu se nacházejí tři fotoaparáty: 48Mpx ultraširokoúhlý, 48Mpx teleobjektiv s 5násobným optickým zoomem (a „120násobným“ digitálním zoomem) a hlavní 50Mpx fotoaparát, který využívá právě 1palcový snímač.

Xiaomi však není první společností, která spojila smartphone s 1palcovým snímačem, nicméně tato kombinace není příliš častá. 1palcové snímače se nachází spíše ve fotoaparátech vyšší třídy, jako je například řada RX100 od Sony. Větší velikost umožňuje snímači shromáždit více světla a pořizovat detailnější snímky. Telefon se tak může alespoň částečně přiblížit kvalitě digitálních zrcadlovek.

Kromě zajímavého fotoaparátu Mi 12S Ultra disponuje specifikacemi, které jsou typické pro vlajková zařízení. Nabídne 6,73palcový OLED displej, Snapdragon 8 Plus Gen 1, odolnost proti vodě a prachu IP68, velkou baterii s kapacitou 4 860 mAh, 67W kabelové rychlé nabíjení a displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Telefon má být také prvním zařízením s Androidem schopným natáčet v Dolby Vision HDR.

Uveden byl na trh v domovské Číně, bohužel se ale později pravděpodobně nedostane na další trhy. Model s 8 GB RAM a 256GB úložištěm se bude prodávat za 5 999 čínských jüanů (v přepočtu asi 22 tisíc korun), zatímco špičková verze s 12 GB RAM a 512GB úložištěm za 6 999 čínských jüanů (zhruba 25 tisíc korun).

Kromě modelu 12S Ultra uvedla společnost Xiaomi také dva modely nižší třídy: 12S a 12S Pro.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.