Foto: se svolením iFixit

Vlastnoruční oprava telefonů Pixel se usnadní – iFixit nově nabízí náhradní díly i návody

Počítáte se mezi kutily nebo prostě jen rádi opravujete elektroniku svépomocí? Pokud ano a navíc patříte mezi majitele smartphonu Pixel, máme pro vás skvělou zprávu – právě společnost Google totiž ohlásila spolupráci s iFixit, která se zaměřuje na distribuci dílů a nástrojů pro nadšence domácích oprav elektroniky.

Nově si můžete objednat vše, co potřebujete k opravě telefonu od Pixelu 2 až po nejnovější Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Pokud nejste v opravách ještě příliš zběhlí, ale rádi byste s tímto koníčkem začali, iFixit nabízí také všechny potřebné nástroje pro opravy, a dokonce i podrobné průvodce, jak při opravách postupovat krok za krokem.

K dispozici jsou také originální náhradní díly. iFixit nabízí nejrůznější opravné sady, které jsou však pro novější zařízení dražší – například výměna displeje Pixelu 6 Pro za nový vyjde na 199,99 dolarů za sadu. Ceny se však liší podle stáří daného modelu. Levnější díly pro starší zařízení by měly pomoci udržet tyto telefony životaschopné tak dlouho, dokud vám bude vyhovovat podpora aktualizací softwaru Android, kterou dostávají.

Společnost iFixit zatím uzavřela dohody o distribuci dílů a nástrojů například se společností Microsoft, HTC, a dokonce i s Valve (pro Steam Deck). V jednání je také partnerství se společností Samsung.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.