Zdroj: theverge.com

Voliči Joa Bidena mohou svého kandidáta podpořit v rámci hry Animal Crossing: New Horizons

Americká prezidentská kampaň před blížící se listopadovou volbou finišuje a začíná prostupovat všechny části společnosti. Zároveň však není možné, kvůli problémům okolo onemocnění Covid-19 organizovat klasická setkání face to face s voliči. Není tedy divu, že se dotkne také některých odvětví, kde bychom je nečekali, například videoher. Od prvního září se v rámci obsahu populárního titulu Animal Crossing: New Horizons začnou objevovat transparenty vyzývající k volbě Joea Bidena.

Transparenty nebude do herního světa přidávat sama hra, ale jednotliví hráči, kteří si s jejich pomocí budou zdobit svá virtuální obydlí. Ve hře budou k dispozici celkem čtyři transparenty a hráči si je do knihovny dostupných vylepšení přidají naskenováním čárového kódu.

Prezidentská kampaň v USA je zdravotní krizí velmi poznamenaná. Samotná krize je jedním z hlavních témat, zároveň přinutila týmy obou kandidátů změnit strategie a přinést nové prvky, jako jsou videokonference ve službě Zoom.

Hry, které staví své vlastní světy, se během koronakrize staly velmi populárním místem setkávání lidí a sdílení zážitků. Hudebník Travis Scott například svůj dubnový koncert uskutečnil v rámci Fortnitu, účastnilo se jej přes deset milionů hráčů. Velmi populárním se stal také festival uspořádaný v rámci Minecraftu.

Hra Animal Crossing: New Horizons se stala jedním z „vítězů“ koronakrize. Vyšla v březnu a od té doby přilákala miliony hráčů. Pro Nintendo se stala svým nástupem nejúspěšnější hrou. Její výhodou pro kampaň je, že svět budují sami hráči, takže volební transparenty nebudou do hry přidávány na základě placené služby, ale samotnými hráči, kteří daného prezidentského kandidáta podporují.

Zdroj: theverge.com