Foto: se svolením Volkswagen

Volkswagen, Audi a Porsche konečně přecházejí na nabíjecí standard Tesly

Volkswagen je nejnovější automobilkou, která přijala severoamerický nabíjecí standard (North American Charging Standard, NACS) společnosti Tesla pro elektromobily. Dceřiné společnosti Audi, Porsche a nová značka Scout Motors budou tak od roku 2025 zavádět systém NACS ve svých severoamerických elektromobilech.

Značky koncernu VW rovněž uvažují o tom, že majitelům stávajících modelů poskytnou adaptéry, aby se mohli připojit k síti Supercharger společnosti Tesla. V Severní Americe je více než 15 000 stanic Supercharger. Elektromobily VW se na nich nově budou moci nabíjet, a to vedle více než 3 800 rychlonabíjecích stanic stejnosměrného proudu provozovaných společnostmi Electrify America a Electrify Canada.

Automobilový průmysl se v posledních měsících postavil za společnost NACS. Jako první po nabíjecím systému NACS sáhl Ford, dále GM a postupně řada dalších. Rivian, Volvo, Polestar, Mercedes, Honda, Jaguar, BMW a Hyundai oznámily plány na zavedení tohoto standardu v připravovaných vozidlech v několik příštích letech. Toyota a Volkswagen zůstávali dosud jako jedny z mála zdrženlivých.

Vzhledem k tomu, že systém NACS používá tolik výrobců automobilů, stává se nabíjecí řešení společnosti Tesla de facto standardem.

Na druhé straně také společnost ChargePoint, která se zabývá infrastrukturou pro nabíjení elektromobilů, začala v říjnu zavádět podporu NACS ve své nabíjecí síti pro elektromobily. Electrify America pak plánuje nabízet konektor NACS i na svých stanicích do roku 2025.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.