Volvo představilo modulární autonomní vůz 360c, bude jej možné změnit na pracovnu nebo ložnici

Většina vývojářů autonomních automobilů přemýšlí o vnitřním vybavení svých vozů v klasických intencích. Jejich interiér je vybaven několika sedadly pro posádku tak jak to znám z valné většiny dnešních aut. Designéři společnosti Volvo přišli s originálním konceptem modulární vnitřní výbavy Volva 360c.

Cílem jejich snahy je maximální zpříjemnění dlouhých cest, které by majitel se svým vozem podnikal. Auta by tak mohla nahradit například některé krátké lety bez toho, že by se snížil cestovatelský komfort a časová náročnost – modulárnost totiž umožní čas v automobilu strávit efektivně.

Vnitřní prostor bude, podle záměru jeho tvůrců, možné přeměnit podle několika modulů. Tím nejzajímavějším z nich je nepochybně ložnice, respektive pohodlná postel. Při dálkových jízdách jednoduše nastavíte systém na vzdálenou cílovou destinaci, lehnete si a za několik hodin se probudíte na místě. Další moduly umožňují trávit dlouhé cesty párty s přáteli nebo jednáním s kolegy nebo obchodními partnery. Heslo Volva 360c by mohlo znít: Času je málo, tak ho pojďme využít.

Automobil je zatím pouhým konceptem, jehož realizaci zatím brání řada překážek. Je to především bezpečnost – zvláště spací model by vyžadoval dokonalé řešení bezpečnosti cestujícího, který nebude mít pásy. Auto by také při nočních přejezdech mělo umět samo natankovat, respektive dobít se. Režim, ve kterém se kabina vozu promění v jednací místnost, mobilní kancelář nebo zmenšeninu obýváku si lze představit lépe.

Volvo počítá s tím, že budoucí majitelé jeho koncepčního vozu budou manažeři nebo obchodní zástupci, kteří tráví značnou část svého času na cestách a Volvo 360c by jim mohlo nahradit prostor a ušetřit čas.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.