Zdroj: oculus.com

VR headset Oculus Quest 2 se prodává pětkrát více než předchozí model

Společnost Oculus má důvod k oslavě – novou náhlavní VR soupravu Oculus Quest 2 si totiž podle jejích údajů prozatím objednalo až pětkrát více uživatelů než původní model z loňského roku. Tuto zprávu potvrdil Mark Zuckerberg poté, co byl požádán o to, aby se vyjádřil k výdělkům společnosti Facebook, pod níž od roku 2014 Oculus spadá.

„Byl jsem skutečně ohromen a nadšen pokrokem, kterého náš tým v této oblasti dosáhl,“ uvedl Zuckerberg. „Myslím, že nový produkt Quest 2 je mimořádný. Rád ho sám používám a jsem opravdu hrdý na práci, kterou jsme odvedli,“ dodal.

Úspěch přitom není až tak překvapivý. Quest 2 nabízí totiž oproti svému předchůdci několik vylepšení a zároveň stojí zhruba o čtvrtinu méně. Druhá generace tohoto VR headsetu také váží o desetinu méně (503 gramů), nabízí pohodlnější popruhy (i když to je věcí názoru a mnoho uživatelů si naopak na novinku stěžuje, každopádně Oculus nabízí i možnost dokoupení pohodlnějších pásků Quest 2 Elite Strap), každý z displejů má o polovinu vyšší rozlišení a podporuje obnovovací frekvenci 90 Hz. Nová generace také potěší dvojnásobným CPU i GPU a o polovinu se zvýšila také paměť a úložiště.

Kromě lákavých specifikací však vyššímu prodeji napomohla také pandemie Covid-19. Lze navíc očekávat, že zájem o novou náhlavní soupravu v dohledné době nebude opadat a před Vánoci se prodej ještě zvýší.

V České republice je Quest 2 dostupný již od 14. října. Verzi s 64 GB pořídíte za 13 990 korun, verzi s 256 GB za 16 990 korun.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.