Foto: se svolením holoride

VR headset Vive Flow promění jízdu autem v jízdu na horské dráze nebo zábavnou hru

Společnost HTC se spojila se zábavní německou agenturou holoride, aby jízdu autem proměnila díky headsetu Vive Flow VR v návštěvu zábavního parku. Tento zážitek budou moci zakusit samozřejmě pouze spolujezdci. Celý projekt pracuje s tím, že jakmile si nasadíte VR náhlavní soupravu uvnitř jedoucího auta, ve virtuálním světě se objevíte na horské dráze, můžete si zahrát hru nebo si vychutnat let ze zad ptakoještěra, jehož pohyb bude přesně odpovídat pohybu auta, což umocní zážitek a zároveň by se vám při jízdě nemělo dělat špatně od žaludku.

Uživatelé tak budou moci virtuálně navštívit jak zábavní parky, tak také další virtuální světy, včetně 2D obsahu, jehož pohyb bude synchronizován s pohybem automobilu. Zdá se tedy, že by mělo být možné také sledovat filmy nebo jiný obsah.

Nutno ale říci, že nejede o úplně nový koncept. V roce 2017 například s něčím podobným přišel také elektromobil Symbioz od Renaultu, který také využíval VR headsetu k tomu, aby rychlost jízdy vozidla promítl do virtuálního zážitku. S VR náhlavními soupravami, které synchronizují vizuální obraz s pohybem vozidla, si pohrávají také Audi, Volvo a další automobilky.

Jak již bylo řečeno, současný projekt bude využívat soupravu Vive Flow, která je sice velmi lehká (189 gramů), ale vzhledem ke své pořizovací ceně 499 dolarů nepatří mezi nejlevnější. Nicméně toto zařízení nabízí slušný zážitek díky dvěma displejům s rozlišením 1,6K, frekvencí 75 Hz a zorným polem 100 stupňů.

Zatím neznáme více podrobností o tomto projektu, společnost holoride jej však předvede na veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně, který se bude konat od 28. února do 3. března.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.