Foto: se svolením Capcom

VR Resident Evil Village vyjde spolu s PSVR2 jako bezplatná aktualizace

VR režim hry Resident Evil Village bude k dispozici na PlayStation VR 2 ve stejný den, kdy bude uveden na trh nový VR hardware od Sony, tedy 22. února 2023. Skvělou zprávou je, že VR režim bude do hry přidán jako bezplatná aktualizace a zdarma si ho budou moci stáhnout všichni majitelé hry.

Podle příspěvku na blogu PlayStation od Kandy Tsuyoshiho ze společnosti Capcom si hráči budou moci zahrát celou kampaň hry ve VR. Celý zážitek přitom umocní možnost použít nové ovladače Sense systému PSVR2, díky nimž budete moci při hře vnímat také „vibrace, zpětný ráz a odpor při interakci s objekty v herním světě a při střelbě ze zbraní,“ prozradil Tsuyoshi. V rukou budete moci držet také dvě zbraně současně.

VR režim však bude k dispozici pouze v hlavní kampani, což znamená, že jej nebudete moci využít v arkádovém režimu Mercenaries ani v nedávno spuštěném rozšíření Shadows of Rose.

Nicméně Resident Evil Village není jediným novým launchovým titulem pro PSVR2, který byl odhalen. Společnost Sony oznámila, že platforma dostane také pokračování logické hry Fantavision pro PS2 s názvem Fantavision 202X.

Na blogu společnosti Sony lze najít také několik podrobností o dalších launchových titulech, jako je multiplayerová hra Altair Breaker, kooperativní titul The Tale of Onogoro a hudební hra Kizuna AI – Touch the Beat! Minulý týden společnost Sony sdílela také krátký trailer na pravděpodobně stěžejní launchový titul Horizon Call of the Mountain.

PSVR2 se na trhu objeví 22. února 2023. Cena ale nebude dvakrát přívětivá – začíná na 549,99 dolarech a funguje pouze s PS5. Předobjednávky jsou v současné době otevřeny pro všechny majitele účtu PlayStation.

Zdroj: theverge.com