Foto: Pixabay

Všechna sluchátka AirPods a příslušenství pro Mac by mohla být do roku 2024 vybavena USB-C

Společnost Apple bude v několika příštích letech ve větší míře používat USB-C ve svém produktovém portfoliu, uvedl Mark Gurman z agentury Bloomberg. Ve svém nejnovějším newsletteru Gurman uvádí, že očekává, že společnost do roku 2024 převede na tento nabíjecí standard všechna svá bezdrátová sluchátka, včetně nejnovějších AirPods Pro. Kromě toho by Apple mohl již v příštím roce na USB-C změnit nabíjení také u MagicMouse.

Díky tomuto údajnému přechodu by většina produktů společnosti Apple splňovala předpisy Evropské unie, které zavádějí jednotné nabíjčky pro počítače, mobily a jiná přenosná zařízení. Začátkem tohoto týdne Evropský parlament odhlasoval, že se USB-C stane společným standardem pro nabíjení. Jakmile bude legislativa přijata, budou muset být všechny nové telefony, tablety a sluchátka vydané v EU do konce roku 2024 vybaveny USB-C pro nabíjení. Na jaře 2026 se ustanovení rozšíří i na notebooky.

Přechod společnosti Apple na USB-C však může být krátkodobý, je pravděpodobné, že společnost přejde u iPhonů a iPadů v budoucnu zcela na indukční nabíjení. Gurman podotýká, že společnost může tuto technologii považovat za způsob, jak obejít legislativu EU, protože ta se na bezdrátové nabíjení nevztahuje.

Samozřejmě, pokud sledujete zvěsti o společnosti Apple dostatečně dlouho, víte, že iPhone bez portů je něco, o čem společnost údajně přemýšlí od doby, kdy v roce 2016 odstranila z iPhonu 7 konektor pro sluchátka. Qi nabíjení jim však od té doby přineslo řadu problémů.

Zrdoj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.