Foto: Pixabay

Všichni uživatelé Facebooku a Instagramu v USA se nyní mohou pochlubit svými NFT

Společnost Meta dokončila v USA zavádění podpory pro nezaměnitelné tokeny neboli NFT. Společnost poprvé umožnila vybraným tvůrcům v zemi zobrazovat své tokeny na Facebooku a Instagramu na začátku tohoto roku. Nyní však mohou své sbírky na obou platformách – Facebooku i Instagramu – zobrazovat všichni uživatelé v USA, ať už se jedná o NFT, které vytvořili a prodávají, nebo o něco, co zakoupili od jiných tvůrců. Ti, kteří využívají Facebook i Instagram, mohou své digitální sběratelské předměty křížově zveřejňovat z obou aplikací zároveň, aniž by je bylo nutné dvakrát sdílet.

Kromě toho mají nyní uživatelé dalších zemí možnost zveřejňovat své sbírky NFT na Instagramu. Sociální síť v srpnu oznámila, že se chystá rozšířit dostupnost této funkce do zemí Afriky, Asie a Tichomoří, Blízkého východu a Ameriky. To pravděpodobně nezní jako dobrá zpráva pro ty, kteří nemají rádi NFT nebo se obávají jejich dopadu na životní prostředí. Zdá se však, že společnost Meta je odhodlána NFT učinit součástí svých platforem, aby tak byla o krok blíže metaverzu, které si představuje.

Aby mohl uživatel zobrazit svou sbírku, musí mít ve svém zařízení nainstalovanou digitální peněženku, jako je například Rainbow, Trust Wallet, Dapper, Coinbase Wallet a MetaMask. Poté musí svou peněženku propojit s jednou nebo oběma aplikacemi a následně již může sdílet sbírku svých digitálních předmětů.

Zdroj: engadget.com