blog.google

Všichni uživatelé Google Map se konečně dočkají tmavého režimu, řada novinek se objeví také v aplikaci Android Auto

Ačkoli tmavý režim pro Mapy Google měl být dostupný již poměrně dávno, společnost jej pro všechny uživatele nakonec uvolní až nyní. Novou funkci testuje již od září 2020, od kdy byla pro některé uživatele dostupná. Ještě dříve pak bylo možné použít tzv. noční režim, tedy tmavý režim, který bylo možné využít pouze v noci.

Google oznámil zavedení tmavého režimu jako součást řady nových funkcí pro Android, a to například včetně některých aktualizací aplikace Android Auto. Kromě vlastních tapet budou v této aplikaci nově dostupné také hry. Konkrétně půjde o Trivia Crack, Jeopardy!, Song Quiz a Google’s own Are You Feeling Lucky? Hru bude možné spustit jednoduše pomocí asistenta příkazem „Hey Google, play a game…“

Aplikace Android Auto (která je v České republice dostupná teprve od prosince minulého roku) získala také praktický režim rozdělené obrazovky, díky němuž lze do velké míry zpřehlednit používání Google Map. Na jednu část obrazovky uživatel například může umístit obraz ze Street View a na druhou klasickou mapu, což podstatně pomůže při navigaci. Tento režim je však dostupný pouze u automobilů s větším displejem.

Kromě režimu rozdělené obrazovky se ale v aplikaci Android Auto objevily také nové zkratky pro úvodní obrazovku, které usnadní rychlý přístup například k přehledu počasí.

Všechny nové funkce pro Android Auto budou podle vyjádření Googlu k dispozici během několika dní, a to na všech telefonech se systémem Android 6.0 a vyšší (pochopitelně pouze v automobilech, které aplikaci podporují). Tmavý režim by měl na všechny telefony dorazit již „brzy“.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.