Foto: wikimedia commons

Vůz Formule E Gen3 bude mít závodní premiéru 14. ledna

Plně elektrický vůz Formule E Gen3 bude mít svou závodní premiéru 14. ledna 2023 v Mexico City. Mezinárodní automobilová federace (FIA) oznámila toto datum ve středu a sdílela předběžný harmonogram nadcházející deváté sezóny Formule E.

Před oficiálním lednovým startem soutěže budou mít týmy v prosinci tři dny na testování svého nového vozu ve španělské Valencii. Podle předběžného harmonogramu plánuje Formule E uspořádat 18 závodů ve 13 městech. To je o dvě soutěže a tři zastávky více než v roce 2022. Navíc poprvé okruh Formule E zavítá do indického Hajdarábádu a brazilského São Paula.

V harmonogramu je však stále ještě několik mezer. Především zatím nebyl oznámen termín závodu v New Yorku. “New York je domovem Formule E v USA už od 3. sezóny” řekl šéf šampionátu Formule E Alberto Longo. “Kvůli rozsáhlým stavebním pracím v Brooklynu bude v příštím roce problém využít současnou trať, což je důvod, proč jsme v předběžném kalendáři 9. sezóny neoznámili konkrétní datum. Budeme však nadále úzce spolupracovat s našimi partnery v Brooklynu, abychom prozkoumali možnosti pro pro uspořádání závodu v New Yorku v příští sezóně.”

Zdroj: www.engadget.com