Foto: se svolením Warner Bros Games

Vydání Hogwarts Legacy pro Switch nabralo další zpoždění

Nintendo Switch pomalu zastarává, což ztěžuje přenos her z výkonnějších konzolí. A přesně tento problém už nějaký čas řeší také hra Hogwarts Legacy pro Nintendo Switch. Její vývojáři oznámili další výrazné zpoždění právě kvůli komplikovanému přenosu. Vyjít by nově měla 14. listopadu 2023.

Nejedná se o první zpoždění, s nímž se tato kouzelnická RPG ze světa Bradavic potýká, původně totiž měla vyjít již v dubnu letošního roku, ale datum bylo záhy přesunuto na 25. července 2023. Toto původní zpoždění se týkalo všech verzí pro starší generaci konzolí, nicméně v průběhu již byly vydány verze pro Xbox One a PlayStation 4. Nutno říci, že tento herní titul byl původně uveden na trh pro PS5, Xbox Series X/S a PC už v únoru.

Vývojáři uvedli, že zpoždění pro Switch je způsobeno tím, aby mohli hráčům poskytnout nejlepší možný zážitek. Bude zajímavé sledovat, jak si hra povede, až bude nakonec uvedena na trh, a jaké změny budou provedeny s ohledem na stárnoucí hardware. Pro ty, kteří potřebují přenosnou verzi hry Hogwarts Legacy už nyní, a ne až za půl roku, je dostupná na Steam Deck.

Navzdory některým kontroverzím se hra Hogwarts Legacy stala pro společnosti Avalanche Software a Warner Bros Games hitem, prodalo se jí přes 15 milionů kopií a vydělala více než 1 miliardu dolarů.

Zdroj: engadget.com