Zdroj:

Vyjde Elder Scrolls VI na PlayStaion? Phil Spencer si dokáže představit, že ne

Uplynulý víkend patřil na poli novinek ze světa počítačových her Philu Spencerovi. Vedoucí Xboxové divize společnosti Microsoft dal magazínu Kotaku mimořádně rozsáhlý rozhovor. Ten by měl zajímat nejen fanoušky konzole Xboxu, ale také PlayStationu, protože jedním z témat byly plány Microsoftu s novými akvizicemi spadajícími pod studio Zenimax.

Součástí nákupu nových studií byla Bethesda, studio, které stojí za posledními tituly ze světa Elder Scrolls a které již několik let vyvíjí velmi očekávané šesté pokračování této série. Jedna z otázek zněla: Je možné, že se vám investice 7,5 miliardy dolarů vyplatí, i v případě, že The Elder Scrolls VI nevyjde na konzoli PlayStation?

V první odpovědi Spancer zdůrazňuje, že snahou Microsoftu je, aby jeho hry hrálo maximální množství hráčů a zatím nedošlo k tomu, aby Microsoft přemýšlel, že by vzal hry hráčům z jiných platforem. Dodal však, že Microsoft má dostatečně velkou hráčskou komunitu a nepotřebuje ji rozšiřovat.

To, jestli budou nové akvizice Microsoftu součástí „konzolové války“, je otázkou. U současné generace konzolí byly právě exkluzivní tituly tím, co zařídilo vítězství konzole PlayStation. Microsoft však u budoucí generace zvolil orientaci směrem k předplatitelské službě Game Pass a snaze dostat hry k co nejširšímu množství hráčů. Na druhou stranu nákupem Zenimaxu získal Microsoft poměrně mocnou zbraň. Krátce po zveřejnění nákupu Microsoft deklaroval, že studia, která koupil, od něj dostanou volnost a jejich vedení bude moci samo rozhodnout, jakým směrem bude své hry vyvíjet a kde je vydá. Otázku zůstává, jaký bude mít Microsoft na vedení vliv.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.