Výkon smartphonu OnePlus 6 byl otestován v Geekbenchi

Výkon chystaného špičkového smartphonu OnePlus 6 byl změřen v populárním mobilním benchmarku Geekbench. V testech telefon dosáhl skóre 2402 bodů (jednovláknové aplikace) a ve vícevláknových získal 8931 bodů.

Smartphone má tedy srovnatelný výkon např. se současnou vlajkovou lodí Galaxy S9 od Samsungu (ve verzi s čipem Snapdragon 845). Podle webu gizchina.com byla testována varianta s 8 GB RAM (s 256 GB ROM), k dispozici by měla být i verze s 6 GB RAM a 64/128 GB ROM. Novinka běží na čipsetu Snapdragon 845 a softwarově ji pohání Android 8.1. Nejnovější informační „leak“ naznačuje, že by se mohla chlubit senzorem pro měření srdečního tepu. Více neoficiálních hardwarových parametrů najdete zde.

Kromě výkonu má OnePlus 6 lákat i na edge-to-edge displej a zpracování – telefon bude vyhotoven ze skla a hliníku. Dostupný má být v bílém a leskle černém barevném provedení (spekuluje se ale i o purpurové barvě). Na indickém trhu bude exkluzivně dostupná varianta OnePlus 6 Marvel Avengers Limited Edition, výsledek spolupráce čínského výrobce a indického Amazonu.

Nová vlajková loď ambiciózní šen-čenské společnosti bude představena 17. května na speciálním eventu v pekingském komplexu Art Zone a o den dříve dojde k jejímu launchi „bez fanfár“ v Evropě. Její cena má činit minimálně 600 dolarů (předchozí neoficiální informace hovořily o 749 dolarech), přičemž speciální edice (s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti) by se měla prodávat v přepočtu za zhruba 800 dolarů.

 

Zdroj: gizchina.com, phonearena.com