Vylepšené laptopy EliteBook od HP nabídnou mikrofony po obou stranách

Společnost HP vydává vylepšené laptopy EliteBook 830, 840 a 850 G5 pro korporátní sféru. Chlubí se např. mikrofony po obou stranách pro čistší zvuk např. při konferenčních hovorech. Kromě toho je budou pohánět čipy z nejnovější 8. generace procesorů Intelu.

Druhý mikrofon se nachází na vnější straně krytu laptopu a je možné jej používat ve dvou režimech. Pokud je aktivován konferenční mód a kolem uživatele je při konferenčním hovoru více lidí, mikrofon dokáže zesílit jejich hlasy tak, aby je bylo jasněji slyšet. V individuálním režimu je možné druhý mikrofon použít pro rušení okolního hluku, aby byl naopak co nejlépe slyšet uživatelův hlas. Mikrofon využijí např. uživatelé Skypu, ale obecně i ti, kdo přes počítač uskutečňují hovory.

Laptopy přicházejí i s dalšími užitečnými funkcemi. Prostřednictvím programu PhoneWise budou moci uživatelé dostávat notifikace z iPhonů nebo telefonů s OS Android. Laptopy budou mít v softwarové výbavě i program Sure Click, který zařízení ochrání před malwarem. Prohlížeč díky němu běží v jakémsi separátním „kontejnerovém“ módu, takže pokud uživatel při surfování narazí na nějakou kyberhrozbu, nebudou jí stroje ohroženy a zůstanou v „kontejneru“.

Z hlediska designu nabídnou laptopy užší rámečky než předchozí modely řady EliteBook 800 a podle slov HP budou disponovat i superjasným displejem, který usnadní čtení za horšího osvětlení. 13palcový model 830 bude dodáván s Full HD displejem, zatímco jeho větší sourozenci (o 14 a 15 palcích) umožní výměnu za displej v 4K rozlišení. Větší modely jsou také vybaveny samostatným grafickým čipem (první dostal do vínku integrovaný čip Intel Graphics).

Model 830 G5 bude stát 1 049 dolarů, model 840 G5 1 029 dolarů a „osmsetpadesátka“ vyjde na 1 039 dolarů. Všechny laptopy mají být dostupné ještě během února.

 

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.