Foto: se svolením Samsung

Vypnutá televize nebo umělecké dílo? U nových televizorů Samsung Frame byste neměli poznat rozdíl

Vypnutá televize dvakrát nejlépe nevypadá a často interiér spíše hyzdí. Řešení nabízí televizory Frame společnosti Samsung. Tyto totiž umožňují promítnout na displej libovolný obraz (ať už umělecký kousek, nebo třeba rodinnou fotografii), „vypnutá“ obrazovka tak vypadá jako zarámované dílo, díky čemuž do interiéru mnohem lépe zapadne. Rámečky je samozřejmě možné přizpůsobit podle vlastních preferencí.

Samsung doufá, že rok 2022 posune Frame na další úroveň a iluze uměleckých děl bude ještě přesvědčivější než kdy předtím. Nejnovější modely televizorů by totiž měly disponovat matným antireflexním displejem s realistickou strukturou, která na dotek působí jako plátno nebo papír. Tento displej by měl navíc umět přizpůsobit vyvážení bílé a jas uměleckého díla na základě okolního osvětlení v místnosti. Otázkou však je, zda všechny tyto specifikace nebudou mít negativní dopad na sledování běžného obsahu v televizi.

Majitelé televizorů Frame již nyní mohou vybírat z více než 1 600 kusů uměleckých děl, v roce 2022 k nim přibydou nové obrazy. Zlepší se také uživatelské prostředí a možnosti nastavení. V letošním roce navíc budou nové televizory nabízeny v celkem sedmi různých velikostech – počínaje 32palcovým modelem a konče modelem s úhlopříčkou 85 palců.

Co se týče technických specifikací – v tomto ohledu se nové televizory nebudou příliš lišit od těch, které byly představeny v loňském roce: dočkáme se tedy obrazu v rozlišení 4K HDR s rozšířenou barevnou paletou, nicméně stále budou chybět špičkové televizní funkce, jako je například podpora 120 Hz či Dolby Vision.

Zdroj: theverge.com