Zdroj: facebook.com/myQConnect

Výrobce garážových vrat představil na veletrhu CES chytré dveře pro domácí mazlíčky

Dveře pro domácí mazlíčky patří na mnoha místech v USA k běžné výbavě domu a i v ČR je využívá mnoho majitelů. Usnadňují život jak zvířatům, jak jejich majitelům, kteří je nemusí neustále pouštět dovnitř nebo ven. Zároveň však běžné dveře pro domácí mazlíčky nechrání dům před nežádoucí návštěvou.

Se zajímavým a logickým řešením přišla na veletrhu CES společnosti MyQ, která se zabývá návrhem a výrobou chytrých garážových vrat. Novinka z dílny této společnosti jsou chytré dveře pro domácí mazlíčky. Ty mají několik možností ovládání. V základním režimu fungují na dálku prostřednictvím mobilní aplikace. Součástí je i online videopřenos a obousměrný zvukový kanál. Zvíře se tedy může ozvat a dát vědět, že chce dovnitř. Kromě toho také aplikace ukládá informace o průchodu zvířete, a majitel si tak může udělat lepší přehled o jeho životě a aktivitách.

Druhým skutečně chytrým řešením je elektronický obojekkomunikačním čipem. Systém dveří na jeho základě pozná, že jde o vítaného hosta a automaticky se otevře. Je však možné, že se najdou kočky (a jistě i někteří psi), kteří si budou s takovým systémem hrát. Samozřejmostí je výbava bezpečnostními senzory, aby nedošlo k přiskřípnutí čtyřnohého uživatele ve dveřích.

Novinka bude zatím dostupná v USA a ve Velké Británii a vzhledem k výbavě je její cena i s profesionální montáží do konkrétních dveří 2 999 dolarů. Nabídka zahrnuje využití různých materiálů a barev tak, aby co nejlépe ladily s dveřmi, do kterých jsou zasazené.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.