Foto: se svolením Rockstar Games

Vývoj Grand Theft Auto 6 už je v plném proudu

Společnost Rockstar Games je dlouhodobě pod drobnohledem řady fanoušků. A není divu, přeci jen jde o jednoho z největších herních vývojářů, který stojí za vznikem řady populárních her s otevřeným světem. Nyní se fanoušci konečně dočkali nových informací. Rockstar totiž uvedl, že vývoj „dalšího dílu série Grand Theft Auto je v plném proudu“, a v budoucnu bychom se tedy měli dočkat Grand Theft Auto 6.

Ačkoli nejde o nijak významnou zprávu, přeci jen je skvělé slyšet oficiální potvrzení, že společnost pracuje na dalším dílu GTA. Je ale důležité připomenout, že Rockstar pracoval na hře Grand Theft Auto 5 několik let. Hra byla uvedena na trh v roce 2013 na konzolích PlayStation 3 a Xbox 360. Později byla uvedena i verze na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox řady X/S a PC. Grand Theft Auto 5 přitom překonalo všechna očekávání a vydělalo více než 6 miliard dolarů v tržbách, stalo se také druhou nejprodávanější videohru v historii s více než 155 miliony prodaných kopií.

Rockstar uvedl: „Vzhledem k nebývalé oblibě GTA 5 moc dobře víme, že se nás mnozí z vás ptali na nový díl série Grand Theft Auto. S každým novým projektem, do kterého se pouštíme, je naším cílem vždy překonat to, co jsme přinesli dříve – jsme proto rádi, že můžeme potvrdit, že aktivní vývoj dalšího dílu série Grand Theft Auto je v plném proudu. Těšíme se, až se s vámi podělíme o další informace, takže prosím sledujte Rockstar Newswire, kde se dozvíte oficiální podrobnosti.“

Ačkoli pochopitelně neznáme žádné oficiální datum, můžeme očekávat, že se nového GTA 6 dočkáme nejprve na konzolích PlayStation 5 a Xbox řady X/S. Nicméně hra by měla dorazit i na PC a možná i na PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.