Foto: Unsplash

Vývojáři App Store novou možnost externích plateb od Applu nevyužívají, je nevýhodná

Apple nedávno přidal možnost pro vývojáře aplikací App Store uvádět odkazy na externí platební metody. Prozatím se ale ukazuje, že tato novinka ve skutečnosti není tak lákavá, jak jablečná společnost očekávala.

Apple nedávno prozradil, že o přidání těchto odkazů požádalo pouze 38 vývojářů ze zhruba 65 000. Nové pokyny, zavedené v lednu, vyžadují, aby vývojáři získali souhlas společnosti Apple předtím, než budou moci přidat alternativní možnosti platby, a stanovují, že budou muset navíc zaplatit provizi ve výši až 27 %.

Změny měly vyhovět soudnímu příkazu, který v roce 2021 nařídila americká okresní soudkyně Yvonne Gonzalez Rogers, ale podle agentury Reuters společnost Epic v březnu označila pokus Applu o dodržování předpisů za podvod a podala stížnost k soudu. V tuto chvíli se zdá, že ani Rogers není příliš spokojena. „Připadá mi, jako by cílem bylo zachovat obchodní model a příjmy, které jste měli v minulosti,“ vyjádřila se o řešení společnosti Apple během posledního slyšení.

Kromě provize společnosti Apple musí vývojáři počítat také s poplatky za zpracování plateb, což by v souhrnu mohlo vést k tomu, že zaplatí ještě více než dosud. Je tedy pravděpodobné, že Apple tuto možnost skutečně zavedl za účelem zvýšení svých příjmů.

Zdroj: engadget.com