Foto: www.stalker2.com

Vývojáři hry STALKER 2 jsou i rok po začátku války vystaveni neustálým kybernetickým útokům

Společnost GSC Game World, která vyvíjí hru STALKER 2, nahrála 12. března na Twitter prohlášení, ve kterém tvrdí, že ve společnosti došlo k narušení bezpečnosti. GSC svaluje vinu na komunitu z ruské sociální sítě a varuje před možnými úniky informací a spoilery pro nadcházející hru STALKER 2. Jak uvádí server GameRant, jde zřejmě o reakci na příspěvek z účtu Вестник „Того Самоголке Стара“ na ruské sociální síti VKontakte.

Společnost GSC uvádí, že byl hacknut účet jednoho z jejích zaměstnanců a odkazuje na předchozí kybernetické útoky na společnost související s probíhající ruskou invazí na Ukrajinu, kde společnost GSC sídlí. „Náš neochvějný závazek podporovat naši zemi zůstává nezměněn – i nadále budeme dělat vše pro podporu Ukrajiny, to se v budoucnu za žádných okolností nezmění.“

Vývojář dále varuje fanoušky před úniky informací o hře STALKER 2 a žádá je, aby se vyvarovali šíření takových materiálů: „V případě jakýchkoli úniků vás žádáme, abyste se zdrželi sledování nebo šíření informací o hře STALKER 2: Heart of Chernobyl. Neaktuální a rozpracované materiály mohou rozmělnit dojem z finální myšlenky, kterou jsme do hry vložili.“

Hackerský profil na síti VKontakte zveřejnil své požadavky na studio GSC. Ty jsou velmi politické:

  • Změňte názor, přehodnoťte svůj postoj k hráčům z Běloruska a Ruska, omluvte se za nedůstojný přístup k běžným hráčům z těchto zemí.
  • Navrhujeme zrušit zákaz profilu NF Star ve vašem oficiálním Discordu – zabanovali jste mě zbytečně, kvůli tomu jsem musel přistoupit k radikálním krokům.
  • Samostatnou otázkou je návrat ruské lokalizace hry. Fanoušci na ni čekají. Není nutné lidem kazit hru kvůli politice.

Zdroj: www.pcgamer.com