Foto: se svolením Firaxis

Vývojáři začali pracovat na novém dílu herní série Civilization

Po více než šesti letech od vydání posledního dílu série strategických her Civilization, společnost Firaxis potvrdila, že pracuje na novém dílu. Studio bohužel nesdělilo mnoho podrobností o novém titulu, ale uvedlo, že kreativním ředitelem projektu je Ed Beach. Beach má více než 15 let zkušeností s prací na této sérii (naposledy působil například jako hlavní designér Civilization VI).

„Jsem nadšený, že mám příležitost pokračovat v bohatém odkazu studia. Mám to štěstí, že mohu pracovat s těmi nejlepšími vývojáři v našem oboru,“ řekl Hazen. „Máme v plánu posunout sérii Civilization do nových výšin pro miliony hráčů po celém světě.“

Mateřská společnost Firaxis – Take-Two Interactive – tuto zprávu oznámila v tiskové zprávě, v níž informovala o několika personálních změnách ve studiu. Konkrétně šéf studia Steve Martin opouští Firaxis po téměř 17 letech práce na pozici prezidenta společnosti, kterou zdědil po spoluzakladateli Jeffu Briggsovi v roce 2006. Mimo to Heather Hazen, dosavadní provozní ředitelka studia, přebírá provoz Firaxisu.

Minulý týden společnost Firaxis rovněž oznámila odchod Jakea Solomona. Designér, který byl díky své práci na sérii XCOM a Marvel’s Midnight Suns jedním z nejznámějších zaměstnanců studia, odchází po 23 letech za novými příležitostmi. „Miloval jsem navrhování taktických her, ale je načase, aby tento prostor posunuli jiní, chytřejší lidé,“ uvedl Solomon na Twitteru.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.