Zdroj: youtube.com

Vývojářské studio The Initiative ohlásilo, že pracuje na návratu Perfect Dark z blízké budoucnosti

Nové studio Microsoftu – The Initiative pracuje na novém herním titulu Perfect Dark. Tato hra přitom navazuje na ikonickou střílečku studia Rare, která po vydání prequelu Perfect Dark Zero v roce 2005 nezažila další vydání. Toto oznámení, které proběhlo v rámci The Game Awards 2020, tak potvrzuje dřívější zvěsti, že The Initiative Perfect Dark hráčům naservíruje po více než 15 letech.

Ačkoli se toho o nové hře prozatím ví skutečně málo (spekuluje se například o tom, zda jde o volné pokračování původní klasiky z roku 2000 nebo o naprosto nový titul), jisté je, že novinka bude vydána pro konzole Xbox a pravděpodobně také pro PC. Alespoň přibližné datum vydání je však ve hvězdách.

Známe ale něco málo, co se obsahu týče. Víme například, že oproti původním verzím, které byly střílečkami z pohledu první osoby, nový Perfect Dark bude mnohem spíše špionážním thrillerem z blízké budoucnosti. Sami vývojáři studia The Initiative hru popisují jako „ekologické sci-fi“ z blízké budoucnosti.

Podle prohlášení na blogu studia se tým vývojářů skládá z „nejtalentovanějších tvůrců her z celého herního odvětví“, což samo o sobě posunuje laťku o poznání výš. Každopádně na výsledek si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Zájemci si však prozatím mohou prohlédnout krátký trailer (na konci článku) či zhruba čtyřminutové video, v němž členové studia hovoří o novém projektu. Prozatím je celý projekt v rané fázi vývoje, doufáme ale, že o něm brzy uslyšíme více.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.