Vyzkoušeli jsme na IFA 2018 fotoaparát Polaroid, který vstal z mrtvých

Je to jeden z velkých příběhů technologického světa. Společnost Polaroid zažívala se svými fotoaparáty, schopnými vyvolat fotografii přímo na místě v osmdesátých a devadesátých letech obrovský úspěch. Příchod cenově dostupných digitálních fotoaparátů a posléze mobilních telefonů s čím dál dokonalejšími fotoaparáty však znamenal pro firmu konec a ukončila výrobu.

Po roce 2010 se však zájem o instantní fotoaparáty začal zvyšovat, což vedlo ke vzniku nových značek a modelů. Nejvíce se prosadila značka Instax a fotoaparáty společnosti Fujifilm. Na scénu se postupně vrací i Polaroid, respektive jeho následovník Polaroid OneStep+ , který jsme si měli možnost prohlédnout a vyzkoušet na veletrhu IFA.

Nový polaroid se vizuálně příliš nezměnil a svým vzhledem odkazuje ke svým předchůdcům. Co se však změnilo, je možnost připojit k němu mobilní telefon a ovládat pomocí něj fotografické režimy. Díky tomu je možné vytvářet efektní fotografie s vícenásobnou expozicí nebo kreslit světlem. Mobilní telefon je možné využít také jako dálkovou spoušť.

Fotoaparát jsme si na veletrhu IFA měli možnost vyzkoušet a pracuje se s ním opravdu velmi příjemně. Navíc nás oslovil jeho retro vzhled a jednoduchost.

Polaroid Originals začal své produkty nabízet loni na podzim a zatím má ve svém portfoliu pět modelů fotoaparátů a pestrý výběr fotografického materiálu. Své zastoupení má i v České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.