Zdroj: tisková zpráva

Výzkum společnosti Kaspersky ukazuje, že aktivity mezi hráči vydělaly hackerům více než 347 miliard dolarů

Bezpečnost uživatelských dat je jedním ze zásadních problémů dnešní doby. A ohrožená mohou být nejen osobní data ve užším slova smyslu, ale také ta v herním světě. Právě na aktivitu hackerů zaměřenou na hráče počítačových her se soustředí velký výzkum společnosti Kaspersky.

Z nasbíraných dat vyplývá, že se s nějakou formou hackerské aktivity se setkalo 12 procent oslovených respondentů z řad hráčů na PC. Tedy každý desátý hráč. Jde především o odcizení ID k hernímu účtu nebo nasbíraných výher. Celkově už tyto škody dosáhly hodnoty přibližně 347 miliard dolarů.

Průzkum pro společnost Kaspersky realizovala agentura Savanta během listopadu 2020. Jeho hlavním cílem bylo zmapovat, jak se v průběhu letošního roku vyvíjela situace v herní komunitě po celém světě. Do průzkumu se zapojilo 5 031 hráčů ze 17 zemí. Téměř pětina (19 %) připustila, že se během hraní her stala předmětem šikany či zastrašování. Tento znepokojivý trend byl nejčastější v Rusku (44 %), dále v Saúdské Arábii (27 %), Turecku (28 %) a v USA (27 %). Třetina responedentů pak uvedla, že se během hraní stala přímou obětí herních podvodů a cheatů.

„Gameři by si měli s odstupem promyslet, jak se co nejlépe vyhnout šikaně, podvodníkům a hackerům. Když proti nim včas podniknou správné kroky, můžou se plně soustředit na to, aby si co nejlépe užili samotnou hru,“ říká Marina Titova, vedoucí marketingu spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky.

Základem bezpečnosti je, aby si hráči dali pozor na zdroj svých nákupů, nenaletěli na nabídky nevěrohodných slev, nepoužívali podezřele vypadající neoficiální služby, chránili své PC aktuálním antivirem a pro platbu na internetu používali vyhrazenou platební kartu.

Zdroj: tisková zpráva