Významná manažerka Facebooku prý australským mediálním firmám řekla, že bez spolupráce s ním jejich byznys „zahyne na úbytě“

Šéfka oddělení Facebooku pro spolupráci s mediálními společnostmi Campbell Brownová údajně zástupcům 20 australských mediálních firem na setkání v Sydney nepřímo vyhrožovala tím, že pokud s největší sociální sítí nebudou spolupracovat, jejich podnikání nakonec „zahyne na úbytě“.  Informoval o tom s odkazem na web theaustralian.com.au server theguardian.com.

Na jednání mělo také zaznít, že pokud s Facebookem australští vydavatelé spolupracovat budou, pomůže jim prý s „oživením žurnalistiky“ a „navržením udržitelného obchodního modelu“, v rámci něhož jim bude hlavním partnerem. Brownová měla také prohlásit, že šéfovi Facebooku Marku Zuckerbergovi jsou prý vydavatelé „ukradení“ a dává jí ve vyjednávání s mediálními společnostmi velký manévrovací prostor. Brownová i Facebook autenticitu výše uvedených slov popírají, web si však za svými informacemi stojí a argumentuje svědectvím pěti svědků, kteří se měli jednání zúčastnit.

Během čtyřhodinového setkání Brownová údajně hovořila i o rozhodnutí Facebooku upřednostňovat v rámci zpravodajského feedu osobní příspěvky uživatelů sítě před žurnalistickým obsahem. Tento krok ovšem tvrdě dopadl na některé vydavatele, kteří jsou na doporučeních z Facebooku silně závislí.

Bývalá moderátorka CNN pro Facebook pracuje od ledna loňského roku a měla mu pomoci s vybudováním lepších vztahů s mediálními společnostmi poté, co se stal terčem kritiky za to, že se na se na něm před americkými prezidentskými volbami v roce 2016 šířily falešné zprávy  podle amerických vyšetřovatelů financované ruskou vládou, které měly za cíl poškodit soupeře dnešního prezidenta Donalda Trumpa a nepřímo mu tak pomoci ke zvolení.

 

Zdroj: theguardian.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.