Waframe slaví pět let existence, má již 38 mil. hráčů

Jeden z nejúspěšnějších free-to-play titulů Waframe od studia Digital Extremes slaví pět let existence. Kooperativní sci-fi střílečka má v současnosti již 38 mil. registrovaných hráčů.

   Jak připomněl kreativní ředitel hry Steve Sinclair, začátky byly velmi skromné. Instalace první veřejnosti přístupné betaverze zabrala jen 750 MB a obsahovala pouhou jednu úroveň. Na začátku bylo k dispozici pouze 7 tříd, časem toto číslo narostlo na 34. Na začátku byl titul dostupný jen na PC, dnes je možné jej hrát i na konzolích PS4 a Xbox One.

   Studio se v souvislosti s výročím pochlubilo zajímavou statistikou – hráči prý během pěti let zabili prvního bosse 53milionkrát, vyrobili 234 milionů zbraní a hráli dohromady impozantních 136 747 let. Uvedlo také, že na hře bude dále pracovat a že hráči mají očekávat nové updaty.

   Warframe patří již delší dobu k nejhranějším titulům na Steamu a pravidelně se umisťuje v první desítce. Hra nabyla takové popularity, že společnost pro fanoušky pořádá v kanadském městě London akci TennoCon, která se v červenci uskuteční již potřetí. Fanoušci mohou na místě o všem, co s hrou souvisí, diskutovat přímo s jejími tvůrci a oznamují se zde též novinky.

   Kanadské studio Digital Extremes není na videoherním poli žádným nováčkem. Pamětníci si jistě vzpomenou, že se společně se studiem Epic Games podílelo na vytvoření prvního Unrealu (a tří dílů jeho multiplayerové odnože Unreal Tournament), na kontě toho ale má více. Spolupracovalo také např. na vývoji Bioshocku 2 a stojí za podařenou střílečkou z pohledu třetí osoby Dark Sector a FPS The Darkness II.

 

Zdroj: venturebeat.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.