Webový prohlížeč od Samsungu zvýší soukromí na internetu a je volně dostupný pro všechny Android telefony

Samsung uvolnil svůj internetový prohlížeč Samsung internet pro všechna zařízení s operačním systémem Android 5.0 a vyšším. Poslední verze tohoto prohlížeče získá navíc také několik užitečných funkcí, které uživatelům zpříjemní pobyt na internetu. Prohlížeč je nyní dostupný standardně v obchodě Play. Samsung tak jeho distribuci rozšířil, původně byl tento prohlížeč dostupný pouze na telefonech Samsung, Pixel a Nexus.

Do prohlížeče je možné nainstalovat řadu pluginů, které umožní zakázání reklam, nebo sledování pomocí souborů cookies. Umožňuje také použití utajeného režimu, který z činnosti na internetu neukládá žádná data. Rozšíření, které umožňuje blokování reklama a dalšího nevyžádaného obsahu vytvořila firma Disconnect, která se zabývá ochranou osobních údajů a která podobné pluginy již dříve pro Samsung vyvíjela.

Prohlížeč Samsungu získává těmito možnostmi výhodu oproti konkurenci. Nejrozšířenějším prohlížečem u zařízení se systémem Android je Google Chrome. U toho je však velmi nepravděpodobné, že by s podobnou možností jako Samsung Internet přišel, protože reklamy jsou jedním z hlavních zdrojů příjmů společnosti Google. Omezení reklamy oznámila v nedávné době poslední verze prohlížeče Safari od společnosti Apple. Proti její funkci blokování téměř veškerých informací o uživateli vyvolala mezi poskytovateli internetové reklamy protesty, neboť příjmy z reklam jsou jedním z pilířů chodu internetového businessu. Jistotou je, že prohlížeče umožňující potlačení reklamy budou stále rozšířenější a internet se s tím bude muset vyrovnat.

V českém jazyce je zatím prohlížeč k dispozici v betaverzi, která je stabilní, a kromě výše zmíněných funkcí umožňuje i praktické nastavení nočního režimu, který je citlivější k očím. Během krátkého testování jsem nezaznamenali žádný vážnější problém nebo pád prohlížeče, bez problémů bylo načítání stránek i přehrávání videa.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.