Western Digital představil na veletrhu IFA inovovanou sérii svých disků

Veletrh IFA je každoročně festivalem novinek v celé řadě oborů spotřební elektroniky. Chybět tak nemůže ani počítačový hardware. Společnost Western Digital přivezla do Berlína novinku v podobě inovované řady svých populárních přenosných pevných disků WD My Passport a WD My Passport for Mac.

„Již několik let důvěřují uživatelé externím diskům My Passport a ukládají na ně kdekoli na cestách svůj digitální obsah, od rodinných video nahrávek až po důležité dokumenty,” říká David Ellis, viceprezident řešení pro digitální obsah společnosti Western Digital, a dodává: „Lidé chtějí stále vyšší ukládací kapacitu v menším rozměru a designu. Od externích disků pak očekávají, že se stanou atraktivním doplňkem jejich životního stylu i jejich nových digitálních zřízení. Naším cílem je nabídnou ve své třídě nejlepší řešení, které uchová digitální život zálohovaný, a ochrání jej tak, že se uživatelé mohou se svými vzácnými vzpomínkami v digitalizované podobě radovat po mnoho let.”

Novinky nabídnou kapacitu až 5 TB. Verze My Passport je naformátována pro systém Windows 10 a k připojení využívá port USB 3.0 kompatibilní se starším standardem USB 2.0. My Passport for Mac je formátován pro macOS Mojave a má USB-C konektor. Obě varianty jsou připraveny k použití ihned po svém rozbalení.

Nové externí disky My Passport budou dostupné také v ČR prostřednictvím internetových obchodů a vybraných prodejců. Ceny budou začínat na 1 790 Kč pro 1TB model a končit na 4 780 Kč pro model 5 TB. U modelu My Passport for Mac je doporučená koncová cena 4 870 Kč.

Zdroj: tisková zpráva