Foto: Pxfuel

WhatsApp konečně zavádí funkci reakce na zprávy

WhatsApp patří mezi jednu z nejoblíbenějších aplikací pro zasílání zpráv, nicméně až dosud jí chyběla poměrně zásadní funkce, které už dávno nabízela konkurence, a totiž reakce na zprávy.

Jde o funkci, po které už nějakou dobu uživatelé volali. Společnost ji přitom již nějakou dobu testovala s omezeným počtem beta testerů. Dobrou zprávou ale je, že nyní konečně dochází k zavádění pro všechny uživatele po celém světě.

Tuto zprávu oficiálně oznámil Mark Zuckerberg v příspěvku na Facebooku. Konkrétně uvedl, že novou funkci reakce na zprávy ve WhatsApp budou moci využít všichni uživatelé, kteří používají nejnovější verze napříč systémy iOS, Android, macOS a Windows. Jde tedy skutečně o všechny uživatele. Každopádně je potřeba upřesnit, že se jedná o postupné zavádění. Podle serveru WABetaInfo tak bude trvat až jeden týden, než se novinka dostane ke všem uživatelům. Pokud tedy funkci reakce na zprávy v aplikaci WhatsApp ještě nemáte dostupnou, ujistěte se, že je vaše aplikace aktuální.

Prozatím WhatsApp podporuje šest emoji reakcí – palec nahoru, srdce, smajlíka plačícího radostí, udiveného smajlíka, plačícího smajlíka a složené ruce. Společnost se však v minulosti zmínila, že v budoucnu plánuje podporovat všechny typy emoji (včetně různých odstínů pleti). Chcete-li použít aplikaci WhatsApp Message Reactions, stačí v soukromém nebo skupinovém chatu klepnout a chvíli podržet na zvolené zprávě a poté vybrat jeden ze šesti emoji.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.