Foto: Pxfuel

WhatsApp možná brzy umožní propojit účet a chatovat na více mobilních zařízeních

Aplikace WhatsApp velmi pravděpodobně pracuje na funkci, která uživatelům umožní chatovat v rámci stejného účtu na více telefonech nebo třeba na telefonu a tabletu. Tato informace je založena na printscreenu obrazovky beta verze zmiňované aplikace, kterou zprostředkoval web WABetaInfo. Na tomto printscreenu jsou uvedeny pokyny pro registraci zařízení, a to naskenováním kódu pomocí hlavního telefonu.

Printscreen z předchozí beta verze prozradil, že zařízení by mohla získat možnost synchronizovat poslední zprávy, přestože podléhají end-to-end šifrování. Tento dřívější únik spolu se současným, který uživatele instruuje, jak používat WhatsApp na jiném zařízení, vytváří přesvědčivý důkaz, že se na této funkci pracuje.

Oba printscreeny se týkaly verze aplikace pro Android, což naznačuje, že funkce bude podporovat chatování na sekundárním telefonu nebo tabletu. V tuto chvíli není jasné, zda bude funkce dostupná také v systému iOS. S jistotou však nevíme ani to, zda a případně kdy bude vůbec spuštěna, ačkoli se zdá, že by to nemělo trvat dlouho.

WhatsApp technicky podporuje používání účtu na více zařízeních již nyní, a to prostřednictvím funkce Propojená zařízení, která v současné době podporuje pouze používání počítačů jako sekundárních zařízení. Tato funkce je k dispozici jak v systému iOS, tak v systému Android, a to od listopadu 2021. Od té doby byla dokonce vylepšena. Nicméně pro uživatele, kteří běžně používají dvě mobilní zařízení, je pochopitelně k ničemu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.