Foto: Pxfuel

WhatsApp nově umožňuje ztlumit jednotlivé uživatele během skupinových hovorů

WhatsApp zavedl několik nových funkcí včetně zajímavé možnosti ztlumit vybrané uživatele během skupinových hovorů. Tato novinka je užitečná nejen v případě, kdy je potřeba vypnout audio stopu u uživatelů, kteří to zapomněli udělat, ale třeba také v případě, kdy se nacházíte ve stejné místnosti jako někdo, kdo se hovoru také aktivně účastní, a vy nechcete slyšet ozvěnu toho, co říká.

Některé aplikace (jako jsou například Zoom či Microsoft Teams) sice umožňují ztlumit všechny účastníky (nebo jen konkrétní účastníky), ale obvykle nenabízejí možnost, aby jednotliví uživatelé mohli během hovoru vypnout zvuk komukoli chtějí. Tato funkce tak nabízí nové možnosti kontroly, která najde své využití zejména při konání online schůzek o větším počtu účastníků.

Kromě nové funkce ztlumení zvuku WhatsApp uživatelům nyní umožňuje během skupinového hovoru posílat zprávy konkrétním lidem – třeba v případě, když chcete někomu během schůzky něco vzkázat nebo pronést vtip, který by nemusela ocenit celá skupina. Mimo to WhatsApp zavedl také nový banner, který upozorní, když se k hovoru po jeho zahájení připojí někdo nový.

WhatsApp však v poslední době zavedl více novinek. Nedávno například oznámil, že si uživatelé mohou vybrat, které kontakty uvidí vaši profilovou fotografii, či zobrazit stav, který ukazuje, kdy jste byli na platformě naposledy aktivní. Tyto novinky by měly pomoci udržet uživatelský profil ve větším soukromí. Začátkem tohoto týdne navíc společnost WhatsApp zavedla pro uživatele systému Android možnost přenášet historii svých konverzací do iPhonu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.