Foto: Unsplash

WhatsApp umožní uživatelům skrýt svůj online status

Aplikace WhatsApp, vlastněná společností Meta, představila několik nových funkcí pro ochranu soukromí, včetně možnosti skrýt svůj online status. Cílem je, aby WhatsApp byl nakonec “stejně soukromý a bezpečný jako konverzace tváří v tvář”, uvedl generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg ve svém příspěvku na Facebooku.

Nová funkce “kontroly online přítomnosti” umožňuje posílat zprávy a zároveň se tvářit, že jste offline. To nabízí další úroveň soukromí oproti možnosti skrýt stav “naposledy viděn” před vybranými kontakty, což je funkce, která byla představena na začátku tohoto roku. S pomocí této funkce můžete rozhodnout, které kontakty mohou zobrazit váš online status a které ne. Funkce bude zpřístupněna pro všechny uživatele aplikace v počítačích i mobilních zařízeních, a to ještě tento měsíc.

WhatsApp také testuje možnost blokování snímků obrazovky pro soukromé zprávy, které po jednom zobrazení zmizí.  Nová funkce, která umožňuje blokovat screenshoty, je nyní ve fázi testování, ale společnost doufá, že se brzy dostane ke všem uživatelům.

Další změna umožňuje uživatelům opustit skupinový chat bez toho, aniž byste všem ostatním rozesílali hromadné oznámení o tom, že jste ze skupiny odešli – ačkoli správci skupin budou o vašem odchodu ze skupiny stále informováni.

Zdroj: www.engadget.com