Foto: se svolením Meta

WhatsApp přidává videozprávy ve stylu Telegramu

Nyní můžete přátelům ve WhatsApp snadno ukázat, co právě děláte, aniž byste se museli namáhat s vytvářením stories nebo podobného klipu. Služba zavádí okamžité videozprávy podobné Telegramu, které vám umožní reagovat v chatu videem dlouhým až jednu minutu. Pro pořízení záznamu stačí klepnout na tlačítko a přidržet jej.

Videa se automaticky přehrávají se ztlumeným zvukem, takže byste neměli nikoho překvapit (nebo někdo vás), dokud nebudete chtít zvuk klepnutím zapnout. Stejně jako většina ostatních aplikací WhatApp jsou i okamžité zprávy šifrovány end-to-end, což zvyšuje úroveň soukromí. Tato funkce by měla být k dispozici všem uživatelům v následujících týdnech, jak uvádí společnost.

Pro mnoho lidí to pravděpodobně nebude náhrada za Telegram Snapchat. Aplikace WhatsApp dominuje především v oblasti zasílání textových zpráv. I tak ale funkci možná oceníte, pokud nechcete přepínat aplikace jen kvůli posílání rychlých videí. Můžete rychle sdílet zprávy, u kterých vám text nebo zvuková stopa nestačí, nebo jednoduše reagovat na přátele něčím osobnějším než samolepkou.

Zatímco WhatsApp (společnosti Meta) má od loňského roku více než 2 miliardy aktivních uživatelů, Telegram se rychle rozšiřuje a jeho počet aktivních uživatelů se odhaduje na 700 milionů měsíčně. Snapchat také stále roste navzdory tvrdé konkurenci ostatních sociálních platforem.

Okamžité videozprávy sice uživatele k registraci nepřesvědčí, ale mohly by zabránit odlivu fanoušků aplikace WhatsApp ke konkurenci.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.